Mokesčiai Kontaktai Dokumentai

SB „Gulbinai“
Sodininkų bendrija

 Labas rytas!  
MENIUKITA INFORMACIJA

NAUDINGOS NUORODOS

Apie sodininkų bendriją „GULBINAI“

Važiuojant į Europos parką, tuojau už Balsių, nuo Naujanerių aukštumos į tolį atsiveria gražus kraštovaizdis: žalumoje, tarp kalvelių, skendi įvairiaspalviai namai, išmoningi architektūriniai priklausiniai, giraitės. Taip sodininkų bendrijos „Gulbinai“ panoramą aprašo „Vilniaus diena“ žurnalistas A. Jazdauskas.

Sodininkų bendrija „Gulbinai“ yra viena didžiausių Vilniaus mieste, Verkių seniūnijoje. „Gulbinai“ užima 60,96 ha kalvotos vietovės netoli Neries vingio. Šiaurinėje bendrijos pašonėje žaliuoja Raudondvario miškas, o pietinėje pusėje, už 3 km telkšo vasaros metu Vilniaus gyventojų mėgstamas Balsio ežeras.

Bendrija įkurta 1979 m. gruodžio 29 d. tuometinės Ministrų Tarybos išleistu potvarkiu Nr. 829. Anksčiau šie plotai priklausė Gulbinų paukštininkystės ūkiui. Čia susibūrė 600 sodininkų, kuriems buvo skirta 400-1200 m² sklypai, iš viso 42,98 ha žemės. Likusioji žemė buvo bendro naudojimo ir sudarė žaliuosius plotus, gatves, už sodininkų pačių lėšas iškastus vandens telkinius.

Iš pradžių sodininkų mėgėjų branduolį bendrijoje sudarė melioratoriai, kurie per keletą metų aptvarkė teritoriją, pasirūpino nutiesti geresnius kelius, elektros linijas, vandentiekį, iškasė šulinių, šešis tvenkinius.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės potvarkiu Nr. 422p sodininkų bendrija „Gulbinai“ leido privatizuoti turimus žemės sklypus. 1992 m. „Gulbinai“ priėmė pirmuosius bendrijos įstatus ir vidaus tvarkos taisykles. Pirmasis bendrijos pirmininkas buvo P. Sakalauskas.

„Gulbinai“ jau daugelį metų dalyvauja sodų apžiūrose, nemažai sodininkų yra tapę gražiausių sodo sklypų nugalėtojais tiek Respublikoje, tiek Vilniaus mieste.

Su bendrija ribojasi sena liepų alėja, stovi kadaise buvusio gražaus Naujanerių dvaro pastatai. Ten XIX a. viduryje veikė garsi spirito varykla ir alaus darykla. 1885 m. netoli dvaro rastas brangus lobis – užkastas XV a. katilėlis su pinigais, tarp kurių yra ir Vytauto laikų monetų. Už kelių šimtų metrų – holokausto aukų kapinės. Jose palaidota daugiau kaip 1700 žydų tautybės žmonių.

Šiuo metu bendriją vienija beveik 600 sodininkų savininkų, iš jų – 118 nuolat gyvenantys soduose. Vanduo laistymui yra tiekiamas iš Neries, veikia galinga siurblinė, varydama vandenį į keturis bokštus. Geriamojo vandens sodininkai prisirenka iš šaltinėlio, kurio vanduo kasmet yra tikrinamas laboratorijoje.

Bendrijos veiklą reglamentuoja LR sodininkų bendrijos įstatymas, įstatai (patvirtinti 2004 m.), vidaus tvarkos taisyklės (patvirtintos 2011 m.). Bendrijos valdymo organas yra bendrijos valdyba, kurią sudaro 7 nariai, susirinkimo metu renkami 3 metų laikotarpiui. Bendrijos valdyba veikia pagal bendrijos narių susirinkimo patvirtintą darbo reglamentą. Bendrijos valdybos veiklai vadovauja jos pirmininkas. Nuo 2008 m. bendrijos valdybai pirmininkauja Antanas Bložė.

Bendrijos pirmininkai

  1. Rimas Kesylis (2023 m. iki dabar)
  2. Antanas Bložė (2008-2023 m.)
  3. Vytautas Bernatavičius (1997-2008 m.)
  4. Bronius Vertelka
  5. Vytautas Mikšys (1992 m.)
  6. P. Sakalauskas (1979-1992 m.)

Šaltiniai:

Mėgėjiškai sodininkystei Lietuvoje – 50 metų, 2009;
Vilniaus diena, Algimantas Jazdauskas, 2010 m. balandžio 24 d.;
Žaliasis pasaulis, Vytautas Leščinskas, 2011 m. birželio 23 d.;Atnaujinta: 2023-05-15, 17:36

KONTAKTAI

Informacija
[email protected]

Valdybos pirmininkas
Rimas Kesylis
8 611 48515

- Rekvizitai


LANKOMUMAS

Flag Counter


ORAI

Matomumas
Temperatūra
Rasos taškas
Drėgnumas %
Slėgis
Debesuotumas
Oro sąlygos
  Vėjas (),

 

© 2024  SB GULBINAI